Jeśli już występuje ból gardła, to jest to okres po rozwiązaniu konfliktu, czyli faza zdrowienia- zawsze należy mieć to na uwadze.
Podstawowe pytania jakie należy sobie zadać przy pojawieniu się anginy to:
* Czyli bałam/em się coś powiedzieć (np. prawdę), ale w końcu to zrobiłam/em?
* Kto w moim otoczeniu jest autorytetem i ma władzę?
* Jaki stres związany z odpowiadaniem na pytania na egzaminie lub w szkole przeżyłam/em.
* Niesprawiedliwe potraktowanie dziecka w szkole- dziecko chciałoby wykrzyczeć co czuje, ale nie może.
Jeśli konflikt był intensywny i trwał dość długo, to przebieg choroby może mieć również mniej lub bardziej ciężki przebieg.
W czasie trwania konfliktu następuje powiększenie podniebienia (przyrost komórek), którego nie jesteśmy w stanie zauważyć. Dopiero gdy okres konfliktu minie, zaczynamy odczuwać objawy, bo zaczyna się brzydko pachnący, zapalny rozkład tych namnożonych komórek przez grzyby i bakterie. Automatyczny mózg wykorzystuje mikroby, aby szybciej rozłożyć narosłe komórki i dopiero wtedy mamy stan zapalny, temperaturę i ból.
Uświadomienie sobie tego procesu zazwyczaj przyspiesza wyzdrowienie.
Zdarza się, że taki program jest już zapoczątkowany w łonie matki. Przeżycia matki tego typu w czasie ciąży, mogą zostać zapisane w podświadomości dziecka i stać się programem na całe życie. Dlatego ważne jest znalezienie zdarzenia, które powoduje nawracanie konfliktów oraz zrozumienie, że wyrzucenie z siebie tego co nam leży na sercu może nas ustrzec przed zapadaniem na choroby gardła.
Warto pracować później nad tymi aspektami wraz z osobą, która poprowadzi nas w procesie pozbywania się niektórych negatywnych, a często szkodliwych dla nas przekonaniach, wskaże nam w jaki sposób porozumiewać się, aby nie krzywdzić siebie i otoczenia.
Tutaj również okazuje się przydatne Radykalne Wybaczanie :)
Jak to zrobić?

Zapraszam do kontaktu.
Comments