top of page

AZS- Atopowe zapalenie skóry wg Totalnej Biologii

totalna-biologia

Zaktualizowano: 22 lut 2019

Jeśli to schorzenie dotyka małego dziecka, należy sprawdzić przede wszystkim co przeżywała matka w okresie P/C (projekt cel- ciąża), gdy nosiła to dziecko w swoim łonie.


Jeśli matka będąc w ciąży przeżyła oddzielenie, rozłąkę, to odczucie zostało zapisane przez mózg zarówno w jej podświadomości jak i podświadomości dziecka na zawsze i będzie to miało wpływ na skórę.


Dlaczego na skórę?

Otóż, jeżeli ktoś jest blisko nas, możemy go dotknąć, być z nim w bliskim kontakcie. Ten dotyk tracimy w momencie rozstania i jest to uczucie „zerwania kontaktu ze skórą”.


W Fazie aktywnej konfliktu związanego z rozłąką na naskórku pojawiają się mikroowrzodzenia (ubytki tkanek). Zmiany te można wyczuć- naskórek jest szorstki, łuszczy się, może pękać, ale nie widać tego gołym okiem. Wrażliwość tego miejsca jest słaba, albo wcale jej nie ma, możliwe jest odczucie lekkiego puchnięcia u osób bardziej wrażliwych i obserwujących swoje ciało. Ten etap określany jest jako: neurodermitis lub atopowe zapalenie skóry (AZS).


W Fazie naprawczej konfliktu skóra staje się zaczerwieniona, gorąca, swędzi, pojawiają się obrzęki, odczuwany jest ból. Powstałe wcześniej owrzodzenia zostają wypełnione nowymi komórkami. Ten właśnie etap diagnozowany jest jako egzema, pokrzywka, zapalenie skóry.

Zauważalne zmiany na skórze diagnozowane jako AZS pojawiają się, gdy poczujemy, że odzyskaliśmy kontakt.

Czyli mówiąc ogólnie, zarówno egzema jak i atopowe zapalenie skóry są oznaką fazy zdrowienia prostego konfliktu oddzielenia, z tym, że przy AZS jest to rozwiązanie konfliktu oddzielenia w kontekście odległości.


Z czym lub kim dla chorego związana jest rozłąka?

U zwierząt rozłąka dotyczy oddzielenia się od matki, stada.

U człowieka rozłąka może mieć wiele aspektów. Rozłąka, oprócz matki, może też dotyczyć innych członków rodziny- ojca, dziadków, rodzeństwa- lub też przyjaciół, miejsca czy wydarzenia (np. zmiana miejsca zamieszkania, chęć lub niechęć zmiany pracy). Czasem można tęsknić za dzieckiem, starym miejscem zamieszkania, czasem można odczuwać chęć porzucenia pracy (rozłączyć się z nią), rozłączyć się z męczącym sąsiadem.

Najczęściej jest to moment rozłąki, zerwanie kontaktu z kimś, kto był nam szczególnie bliski.

Z biologicznego punktu widzenia mózg, aby zmniejszyć cierpienie sprawia, że skóra staje się mniej wrażliwa, a tym samym osobnikowi łatwiej jest zapomnieć matkę/dziecko/partnera itp.

Równocześnie mogą pojawić się problemy z pamięcią krótkotrwałą, aby takiej osobie, która doświadczyła konfliktu rozłąki, łatwiej było zapomnieć o tym zdarzeniu.


Najważniejszą dla dziecka (a najczęściej konflikt programujący jest przeżywany w dzieciństwie) jest rozłąka z matką. Przykładowo, dziecko z zapaleniem płuc zostaje zabrane na oddział intensywnej terapii, przeżywa szok związany z rozłąką i jest to dla niego wydarzenie nagłe, dramatyczne, odczute w izolacji (są to warunki szoku, który uruchamia SBS).

Jeśli patrzymy na kogoś, kto ma atopowe zapalenie skóry, możemy zastanowić się jak to się dzieje, że mózg coś takiego wytwarza jako mechanizm umożliwiający przeżycie. I zastanawiamy się co takiego ta osoba przeżyła, że akurat takie zmiany były rozwiązaniem dla mózgu.


W zależności od tego czy była to rozłąka, której nie chcieliśmy doświadczyć, czy taka, której pragnęliśmy, zmiany na skórze uwidocznią się w określonych miejscach.

Wszystkie zewnętrzne partie ciała zostają dotknięte w chwili, gdy nastąpiła rozłąka, której pragnęliśmy (np. łokcie, kolana, zewnętrzna strona dłoni, ud, podudzi czy ramion).

Natomiast przy rozłące, z którą nie możemy się pogodzić, zmiany dotykają miejsc, w których czujemy się oderwani od ciała bliskiej osoby (np. wewnętrzna strona rąk, dłoni, ud, pachwiny, szyja, klatka piersiowa, brzuch).


Warto łagodzić symptomy na wszelkie możliwe sposoby. Miejsca łuszczące się smarujemy wazeliną, olejem migdałowym lub morelowym. Do kąpieli można wsypać parę łyżek płatków owsianych, które doskonale zmiękczają skórę. Świąd zlikwiduje kąpiel w galaretce z siemienia lnianego lub krochmalu z mąki ziemniaczanej.

Jeśli objawy nie ustępują, tzn., że konflikt nie został rozwiązany. Jeśli powracają, konflikt uruchamia się cyklicznie i ciągle w fazie naprawczej występują objawy. Wtedy koniecznie trzeba znaleźć pierwszy konflikt, który uruchamia program.


Konflikt oddzielenia od Źródła

"Całe ciało to „bycie we własnej skórze”. Skazy, niedoskonałości, dolegliwości, wysypki, swędzenia – Każda część ciała informuje o naturze konfliktu oddzielenia.

Co, jeśli szukanie przyczyn i usuwanie programów po kolei nie daje żadnego, albo konkretnego efektu? 

W tym przypadku warto przeanalizować generalny konflikt oddzielenia od Źródła. Poczucie wyobcowania na Ziemi, brak zdolności do życia w całkowitym poczuciu jedności i harmonii z innymi ludźmi bez względu na różnice przekonań. Poczucie bycia z innej planety, bycia odrzucanym i niesprawiedliwie ocenianym przez otoczenie. Przekonanie, że jest się dziwolągiem, odmieńcem i rewolucjonistą, który zawsze jest po drugiej stronie barykady, musi być w opozycji. Taka osoba czuje, że nie pasuje do tego świata, a gdy dzieli się sobą, to zawsze znajdzie się ktoś, kto zaneguje jej przekonania i będzie próbował ją zdyskredytować." crystalarya.com



Comments


bottom of page